Prevetrávané fasády

HomePrevetrávané fasády

Prevetrávané fasády

Prevetrávané fasády sú čoraz viac obľúbené nielen z estetických dôvodov, ale aj z funkčných. Skvalitňujú technické vlastnosti budov a ich údržba je jednoduchá.

Moderný dizajn, prírodné materiály, množstvo farieb, metalický vzhľad, rôzne tvary, to všetko je dnes možné. Vďaka vzduchovej medzere je zabezpečené prúdenie vzduchu a eliminácia vlhkosti. V lete zabraňuje nadmernému prehrievaniu.  V zime tepelná izolácia zabezpečuje v súčinnosti s prevetrávanou vzduchovou medzerou menšiu spotrebu energie na vykurovanie. 

Materiály:

HPL dosky
Kompaktné dosky HPL (HPL = High Pressure Laminates = vysokotlakové lamináty) sa vyznačujú:

  • vysokou pevnosťou
  • tvrdosťou povrchu
  • farebnou stálosťou
  • odolnosťou povrchu voči poškriabaniu

Keramika
Keramická prevetrávaná fasáda pozostáva z tepelnej izolácie, paropriepustnej fólie, ktorá slúži aj ako pomocná veterná prekážka a kotviaceho systému

Metalické obklady
Obklady na báze kovu, ktoré sa vyrábajú z ušľachtilých materiálov bez povrchovej alebo s povrchovou úpravou.

Základné vlastnosti: hrúbky podľa výberu kovového materiálu dlhá životnosť pri ušľachtilých kovov ako meď, antikoro a titanzinok – viac ako 150 rokov, ekologická neškodnosť, orginálnosť vzhľadu, absolútna odolnosť voči UV žiareniu

Sklenené obklady
Obklady zhotovené z vysoko odolného a pevného kaleného skla.

Základné vlastnosti: originálny vzhľad, dlhá životnosť, bezúdržbovosť

Kompozitné dosky
Obkladové veľkoformátové dosky tvorené z polyethylenového (PE) alebo minerálneho (FR) jadra a dvoch hliníkových plechov o hrúbke 0,21 – 0,3 nebo 0,5 mm.

Drevené obklady
Obklady zhotovené zo špeciálne upraveného dreva.

Systémy:

  • Kazetový
  • Nitovaný
  • Lepený
TOBI mont s.r.o.

Zaoberáme sa výrobou zábradlia, brán, plotov a rôznych výrobkov z kovaného železa a ušlachtilej nerezi. Ku všetkým výrobkom ponúkame všetko od zámeru cez návrh až po realizáciu.

Copyright © TobiMont s.r.o. 2021
Facebook